Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
X
OBJEDNÁVKY A ROZVOZ

Objednávejte v Neděli až Pátek do 12:00h a následující den Vám nákup doručíme až domů

TRASA

Kyjov-Brno

a obce do 5 km při trase

NAŠE FILOZOFIE

 

„Nežijeme proto abychom jedli a pili, ale jíme a pijeme proto, abychom žili“

-Sókratés-

 

 

Jídlo je to jediné, co skutečně potřebujeme k žití. V Dobré Moravě jsme přesvědčení, že jídlo je nedílnou součástí našich životů, ve které se odráží náš vztah k přírodě, k ostatním lidem, k rodině, k dětem, k sobě samým. Víme, že jen kvalitní a čerstvé potraviny nám pomohou udržovat naše zdraví a my si tak můžeme naplno užívat ostatních radostí na světě. Každý lidský život je přece jedinečný, vzácný, unikátní a vlastně velmi krátký. Udělejme tedy vše proto, abychom i my žili déle a šťastněji. Máme jedinečnou příležitost ochutnávat rozmanitost našeho kraje a podporovat myšlenku na lepší svět, lepší zemi, město či vesnici, ve které žijeme.

 

Jídlo není jen zboží v regále

V dřívějších dobách jsme mohli nakupovat pouze u místních pekařů, řezníků, mlékařů, drogistů a dalších, kteří nám byli dostupní. Měli jsme osobní vztah k nim a oni k nám. Mohli jsme vidět jak to dělají, zda jsou k nám poctiví a zda si nás váží. Byli to vždy skuteční lidé a jejich zboží, ne jen anonymní nadnárodní podniky. Pomatujete, jak se říkávalo - "musím pro maso k Čechovskému" nebo "dnes máme knedlík od Špačka" ?. Máme radost, že v poslední době se stále častěji setkáváme s malými místními podniky, které se snaží přinášet nám poctivé a kvalitní výrobky.

 

Poděkuj tomu, kdo tě nakrmí

Spojujeme Vás, kteří si uvědomujete, jak důležité je si jídla vážit, s těmi, kdo jej pro nás pěstují, připravují a vyrábí. Máte možnost se s nimi seznamovat, navštívit je a uvědomit si důležitost jejich poslání, ocenit jejich nasazení a tvrdou práci. Nákupem od našich místních farmářů, pekařů, řezníků a dalších výrobců a zpracovatelů potravin, podporujeme ekonomiku svého regionu, pomáháme k návratu naší potravinové soběstačnosti a k obnovení poctivého a ekologického zemědělství.

Tvoříme náš vlastní potravinový systém. Propojujeme místní farmy, malé potravinářské podniky a sklady, zpracovatele potravin a všechny lidi pro ně pracující s Vámi, našimi zákazníky. Zapojením do této sítě napomáháme k vytváření jedinečnosti a integrity našeho kraje, uvědomění si důležitosti naší potravinové soběstačnosti a nutnosti jíst kvalitní stravu. Potraviny se k Vám dostávají nejčerstvější, nejchutnější a v nejlepší kvalitě. Zkracujeme distribuční vzdálenosti a potřebu velmi dlouhé trvanlivosti. Díky nám víte odkud jídlo pochází, jak se zpracovává, můžete se seznámit s lidmi, kteří je připravují. 

 

Obnovujeme naši integritu, národní uvědomění, odhalujeme kořeny a příslušnost ke svému původu, historii a zemi.

Propojujeme vzájemně i samotné pěstitele, výrobce a zpracovatele potravin a máme radost, když můžeme přispět k rozšiřování jejich vlastní sítě, sdílení informací nebo technologií. Posilujeme tak místní alternativu k masivnímu, neosobnímu a pouze zisky hnanému potravinářskému mega-průmyslu.

 

Více času na rodinu přátele a koníčky.

Nyní můžete mít svůj nákup potravin vyřešen během pár minut. Už žádné kilometry navíc hustým provozem, hledání parkovacích míst, žádné supermarkety přeplněné nekonečným množstvím zboží a nervózními, spěchajícími lidmi.

 

Naše peníze, zůstávají v našem regionu

Lokální potravinové systémy se skládají z místně vlastněných podniků, které musí mnohem více pečovat o zákazníky a starat se o kvalitu svých produktů. Už nejde jen o anonymní a neosobní vztah ke zboží. Se svými zákazníky komunikují, čerpají z jejich potřeb a vycházejí vstříc jejich chutím. Produkty se tak rodí s osobním, kreativním a živým přístupem. Vlastníci pak zaměstnávají místní obyvatele, s nimiž společně se zákazníky tvoří komunitu lidí, která pozitivně ovlivňuje místní ekonomiku, protože peníze zůstávají tam, kde se tvoří hodnoty. Úspěch jednoho je úspěchem pro všechny. 

Udržujeme férové ceny, které našim dodavatelům přináší spravedlivou míru zisku. Spolu s Vámi vytváříme poptávku a tlak na naše místní farmáře, zpracovatele a výrobce potravin, kteří tak mohou pěstovat a vyrábět více, zaměstnávat další lidi a rozšiřovat své podniky. Postupně se tak stáváme soběstačnějšími a náš kraj vyjíměčnějším.

Je mnohem přirozenější jíst potraviny pocházející z naší zeměpisné šířky, polohy, podnebí a stravu vždy přizpůsobit přírodním cyklům nebo ročním obdobím. Naším úkolem, je zabezpečit, aby se k Vám dostávaly potraviny co nejčerstvější a nejkvalitnější. Proto tvoříme místní potravinový systém, který nám všem pomáhá společně tento cíl naplňovat. Přispíváme tak k potravinové soběstačnosti naší země.

 

Proč prodáváme i některé nemístní potraviny?

Česká republika je zatím v množství menších, regionálních producentů stále velmi pozadu v porovnání s jinými evropskými státy. Některé produkty navíc nelze v naší zemi pěstovat. Proto se snažíme nalézat alespoň naše zpracovatele u nás nedostupných surovin nebo nabídnout zahraniční. Kuchaři a hospodyňky přece potřebují ke svému vaření i olivový olej, koření nebo citrusy. Uvědomujeme si také, že i některé české místní produkty se nedají sehnat v každém regionu, že zákázníci chtějí mít nabídku ucelenou, aby mohli vše nakoupit na jednom místě. Doplňujeme tedy nabídku i o výrobky z širšího okolí. Na nás je jen vybrat ty nejlepší.

Vidíme to jako win-win efekt. Zákazníci mají stále transparentní přehled o tom, od koho potraviny pochází aby se mohli správně a informovaně rozhodovat a malí vzdálenější výrobci tak mohou oslovovat ty zákazníky, kteří by se jinak rozhodli pro velkoprůmyslově vyrobené potraviny. Vždy ale budete nakupovat přímo od výrobců.

 

Co znamená místní, regionální nebo lokální?

Dobrá otázka. Nelze mít jednu definici, protože různé regiony a jejich produkty se velmi liší. Považujeme za nejdůležitější získávat nejvyšší kvalitu tak blízko, jak je to jen možné. Někdy je to pár minut cesty, jindy na druhém konci země. Můžeme tak podporovat všechny české regionální farmáře a výrobce, propojovat je s Vámi a jejich výrobky nabízet i do vzdálených regionů.

 

Lepší život

Mnozí z nás jsme okusili mizernou práci. Potravinářství ale i jiná odvětví průmyslu povýšili mizernou práci na ještě vyšší úroveň. Velmi nízké příjmy malých podnikatelů a mzdy pracovníků v zemědělství a následných zpracovatelských odvětvích, často nedostatečné podmínky a velmi namáhavá práce nejsou spravedlivě oceněny díky množství předpisů a regulací, ale také konkurenci nadnárodních maloobchodních řetězců, motivovaných v první řadě ziskem a často nás klamajících ve svém marketingu. Lidé jsou učeni nakupovat především podle ceny namísto kvality a skutečné potřeby. 

 

Nebuďme smetištěm Evropy

Zdrojem potravy všech živočišných druhů je pouze naše planeta. Použití pesticidů, umělých hnojiv, antibiotik a jiné chemie v potravinovém řetězci se stalo standartem. Rozhodnutí vyhnout se tomuto průmyslovému zemědělství znamená říci jasné ne vyčerpávání půdy a jejímu zamořování toxiny, nelidskému zacházení se zvířaty a nadměrnému množství odpadů, jež tento průmysl produkuje. Znamená to ale také zbavit se skrze potravu přísunu nebezpečných látek do našich organismů a napomoci lepšímu zdraví nás samých a především našich dětí. Buďme moudří a chytřejší spotřebitelé. 

 

Lidé jsou nejdůležitější součástí našeho podniku.

V Dobré Moravě jsme transarentní a poctiví k zákazníkům, dodavatelům i všem spolupracovníkům a zaměstnancům. Tvoříme tým motivovaný myšlenkou lepšího světa a života kolem nás. To znamená, že i my sami k sobě chováme úctu, abychom pak mohli lépe vycházet vstříc všem potřebám našich zákazníků a dodavatelů. Jsme "svobodnou" a "zodpovědnou" firmou, kde všichni lidé stojí na jedné lodi, v jedné úrovni, mají stejnou důležitost a naši důvěru.